Wnętrze w czerni i bieli – jak urządzić? Wybieramy czarne meble do salonu

Witryna do salonu – dlaczego warto ją kupić?
6 listopada 2020
czarna meblościanka
Czarne meble z oświetleniem
29 stycznia 2021

Wnętrze w czerni i bieli – jak urządzić? Wybieramy czarne meble do salonu

Biel i czerń nazywane są barwami uniwersalnymi, które z każdym innym kolorem dobrze się prezentują. Są to jednak także kolory uważane za chłodne lub ponure i wiele osób obawia się wyboru mebli w takich odcieniach. A jednak zarówno czarne meble, jak i białe meblościanki zyskały ostatnich czasach dużą popularność. Okazało się bowiem, że wnętrza w czerni i bieli mogą prezentować się elegancko i zachwycać atmosferą luksusu, która często sprawdza się w salonach. Poszukujesz czarnych mebli? A może myślisz o stworzeniu czarno-białych kontrastów w swoim salonie? Zobacz ciekawe inspiracje.

Meblościanki w ostatnich latach zyskały na popularności. Powodem zwiększonego zainteresowania tego typu zestawami mebli stały się ciekawe designy, tworzone przez najlepszych producentów mebli. Meblościanki przestały już kojarzyć się z ciężkimi, niezgrabnymi meblami. Aktualnie znajdziemy zestawy modułowe, stworzone z lekkich, eleganckich elementów, które doskonale sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych metrażach.

Czarne meblościanki do salonu

Wśród nowoczesnych meblościanek, jednymi z najpopularniejszych są właśnie meblościanki czarne. Czy kogoś to dziwi? Wystarczy spojrzeć na jeden z modernistycznych zestawów, aby zobaczyć, że takie komplety konstruowane są zgodnie z aktualnymi trendami i pozwalają domownikom zabłysnąć wyjątkową aranżacją. Jak się okazuje, czarne meble do salonu świetnie nadają się do stworzenia wnętrza w dobrym stylu. Co więcej, pomimo ciemnej barwy elementów wyposażenia, czerń doskonale komponuje się z dodatkami w dowolnym odcieniu.

Czarne meble do salonu

Nowoczesna czarna meblościanka z oświetleniem ledowym

O czym pamiętać urządzając salon z czarnymi meblami?

  • Czarne meble z połyskiem mogą być wstawione do mniejszego salonu lub mniej oświetlonego. Gładkie tafle frontów będą odbijać padające na nie światło, dzięki czemu wnętrze będzie optycznie większe. Warto jednak ustawić meble na wprost okna lub w jego pobliżu.
  • Nowoczesne czarne meblościanki wymagają więcej uwagi niż meble w innych kolorach – kurz na nich jest bardziej widoczny, dlatego warto wyrobić sobie nawyk codziennego przecierania ich ściereczką.
  • Pamiętaj o umiarze – jeśli chcesz mieć czarne meble w salonie musisz koniecznie wprowadzić do aranżacji inne barwy. Czerń jest uniwersalna, więc bez problemu zestawisz ją ze swoim ulubionym kolorem. Warto jednak postawić na kontrasty. Czarne meble na tle białej ściany? Tak, to świetny pomysł!
  • Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania – wybierz czarne meble z oświetleniem ledowym. Dowiedz się więcej>>
  • Zadbaj o barwne akcenty – zielone rośliny, kolorowe dodatki ożywią wnętrze i nadadzą mu ciekawego charakteru.
Meble czarne

Czarne meble z ledowym oświetleniem

Białe i czarne meble – zestawiaj jak chcesz!

Chcesz mieć czarno-biały salon? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jak pisaliśmy wyżej – czarne meble świetnie prezentują się na tle białej ściany. Do takiej aranżacji wystarczy już tylko stylowy zestaw mebli wypoczynkowych, piękny dywan i zasłony (dobierz dobrze ich kolorystykę) i już masz efekt WOW.

Możesz też zrobić całkowicie odwrotnie – białe meble pokojowe zestawić z ciemną ścianą (np. czarną tapetą z delikatnym zdobieniem) i z czarnymi meblami wypoczynkowymi. W takich aranżacjach również istotną rolę odgrywają detale – nie zapomnij więc ani o gustownych dekoracjach, ani o barwnych akcentach ożywiających wnętrze.

Ciekawym pomysłem na czarno biały salon jest połączenie mebli z różnych zestawów – czarna komoda, białe witryny i czarno-białe szafki RTV? Masz ogromne możliwości! Wystarczy odrobina fantazji, by stworzyć niepowtarzalną i bardzo oryginalną aranżację, w której czerń i biel tworzą harmonijną całość i idealnie ze sobą współgrają.

Zobacz białe meble>>

Zobacz czarne meble>>

Białe meble stanowią hit ostatnich lat. Popularność stylu skandynawskiego sprawiła, że coraz więcej osób stawia na biel, połączoną z elementami metalu i drewna. Białe meblościanki można jednak wprowadzić także do wnętrza urządzonego modernistycznie. Zestawy wykonane w połysku bardzo ładnie komponują się na tle różnego rodzaju dodatków, zapewniając wrażenie elegancji i finezji.