Wnętrze w czerni i bieli – jak urządzić? Wybieramy czarne meble do salonu

Dlaczego warto kupić witrynę do salonu?
6 listopada 2020
czarna meblościanka
Oświetlenie w czarnych meblościankach
29 stycznia 2021

Wnętrze w czerni i bieli – jak urządzić? Wybieramy czarne meble do salonu

Biel i czerń nazywane są barwami uniwersalnymi, które z każdym innym kolorem dobrze się prezentują. Są to jednak także kolory uważane za chłodne lub ponure i wiele osób obawia się wyboru mebli w takich odcieniach. A jednak zarówno czarne meble, jak i białe meblościanki zyskały ostatnich czasach dużą popularność. Okazało się bowiem, że wnętrza w czerni i bieli mogą prezentować się elegancko i zachwycać atmosferą luksusu, która często sprawdza się w salonach. Poszukujesz czarnych mebli? A może myślisz o stworzeniu czarno-białych kontrastów w swoim salonie? Zobacz ciekawe inspiracje.

Czarne meble do salonu – meblościanki

Meblościanki w ostatnich latach zyskały na popularności. Powodem zwiększonego zainteresowania tego typu zestawami mebli stały się ciekawe designy, tworzone przez najlepszych producentów mebli. Meblościanki przestały już kojarzyć się z ciężkimi, niezgrabnymi meblami. Aktualnie znajdziemy zestawy modułowe, stworzone z lekkich, eleganckich elementów, które doskonale sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych metrażach.

Wśród nowoczesnych meblościanek, jednymi z najpopularniejszych są właśnie meblościanki czarne. Czy kogoś to dziwi? Wystarczy spojrzeć na jeden z modernistycznych zestawów, aby zobaczyć, że takie komplety konstruowane są zgodnie z aktualnymi trendami i pozwalają domownikom zabłysnąć wyjątkową aranżacją. Jak się okazuje, czarne meble do salonu świetnie nadają się do stworzenia wnętrza w dobrym stylu. Co więcej, pomimo ciemnej barwy elementów wyposażenia, czerń doskonale komponuje się z dodatkami w dowolnym odcieniu.

Wnętrza w czerni i bieli – białe meblościanki

Białe meble stanowią hit ostatnich lat. Popularność stylu skandynawskiego sprawiła, że coraz więcej osób stawia na biel, połączoną z elementami metalu i drewna. Białe meblościanki można jednak wprowadzić także do wnętrza urządzonego modernistycznie. Zestawy wykonane w połysku bardzo ładnie komponują się na tle różnego rodzaju dodatków, zapewniając wrażenie elegancji i finezji.