Wnętrza w czerni – ponadczasowy styl w Twoim salonie

Łóżka tapicerowane w naturalnej sypialni
Łóżka tapicerowane w naturalnej sypialni
5 marca 2020
Czarna meblościanka
Czarne meble w salonie – jak stworzyć luksusowe wnętrze
7 lipca 2020

Wnętrza w czerni – ponadczasowy styl w Twoim salonie

Niektórym czerń we wnętrzach kojarzy się z ponurą atmosferą. Inni uważają, że stanowi o poczuciu wysokiego stylu i może wprowadzać atmosferę luksusu. Czy czerni w domu należy się bać? Jest to przecież barwa uniwersalna, doskonale komponująca się z dodatkami w dowolnym kolorze. To właśnie dlatego coraz więcej osób stawia na klasyczną czerń, tworząc swoją prywatną przestrzeń. Podobają ci się wnętrza w czerni? Sprawdź nasze pomysły!

Czerń w salonie – jak stworzyć atrakcyjne wnętrze?

Czerń świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzu modernistycznym, jak i klasycznym. Nieprawdą jest, że wyposażenie salonu w czarne meble wprowadzi do wnętrza ponury nastój. Wręcz przeciwnie. Oczywiście wszystko zależy od aranżacji. Aktualnie mamy dostępny do nowoczesnych meblościanek w kolorze czarnym, zaskakujących nowoczesną prezencją i atmosferycznym podświetleniem led, które w żadnym stopniu nie jest ponure. Zastosowanie połysku na frontach dodatkowo urozmaica pomieszczenie, dodając mu uroku i finezji.

Niebieskie lub białe taśmy led doskonale kontrastują z elegancką czernią, tworząc połączenie, zapewniające wrażenie luksusu i estetyki. Jeżeli do nowoczesnej meblościanki do salonu, dołączymy jasne dodatki, możemy stworzyć w swoim domu pomieszczenie, które zachwyci prezencją wszystkich miłośników elegancji.

Wnętrza w czerni

Salon z czarnymi meblami w roli głównej

Czarne meble z połyskiem – co takiego w sobie mają wnętrza w czerni?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są meble z połyskiem, które w czerni robią wyjątkowo dobre wrażenie. Nadanie blasku frontom sprawia, że dany mebel wygląda nie tylko bardziej nowocześnie, ale nabiera także ekskluzywnej prezencji. Nowoczesne meblościanki z połyskiem w kolorze czarnym cieszą się sporym powodzeniem wśród wielbicieli wnętrz minimalistycznych, ale eleganckich. Zgrabne zestawy do salonu świetnie sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i w większych wnętrzach, gdzie świetnie komponują się z kompletami wypoczynkowymi ze skóry lub ekoskóry.

Salon, w którym dominuje czerń, wcale nie musi być ponury. Wręcz przeciwnie, często wyróżnia się unikalną, wytworną atmosferą, która na długo zapada w pamięć.

Zobacz też Top3 nowoczesne czarne meblościanki>>