Mieszkanie w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Czarne meble w nowoczesnym wydaniu – plusy i minusy
29 lipca 2022
Jak nie przytłoczyć wnętrza, wybierając czarne meble?
22 września 2022

Mieszkanie w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Czy można nadać wnętrzu bardziej męskiego, surowego stylu bez wszystkich brokatów, kolorowych poduszek i jasnych przestrzeni? Owszem! Jeśli jesteś mężczyzną, który szuka inspiracji do urządzania mieszkania w męskim stylu, trafiłeś doskonale. Podpowiadamy, jak je zaaranżować, by miało prawdziwy charakter samca Alfa.

Kolory do męskiego wystroju wnętrz

Zacznij od koloru. Odcienie szarości, brązu i niebieskiego świetnie prezentują się w męskim wystroju. Nie możesz też zapomnieć o czerni, która jest dziś nie tylko modna, ale także typowo męska. Jednak by zdefiniować kolor, ważne jest, wzięcie pod uwagę stylu dekoracji, który chcesz wprowadzić do swojego mieszkania.

Jeśli szukasz bardziej klasycznego wystroju z nutą industrializmu lub stylu skandynawskiego, idealnie sprawdzą się czerń i biel lub odcienie szarości. Ale jeśli chcesz postawić na stworzenie minimalistycznego, zrelaksowanego otoczenia, kolory ziemi oraz jasnej żółci i niebieskiego to odcienie, które stworzą taką właśnie atmosferę.

Tekstury, których nie może zabraknąć

Poza kolorami, w męskich wnętrzach warto postawić na różne faktury na ścianach. Może to być odsłonięta cegła, beton lub kamienne płytki. Możesz użyć naturalnych materiałów lub płyt i tapet, które imitują ścianę z cegły, płyty gipsowo-kartonowej, paneli 3D i wiele innych opcji. Są to trendy w dekoracji, które oprócz tego, że są nowoczesne, podkreślają również indywidualny charakter wnętrza.

Praktyczne meble

Środowisko męskie powinno być praktyczne i funkcjonalne, ale nie oznacza to tylko umieszczenia sofy i telewizora w salonie oraz łóżka w sypialni. Zachowaj ostrożność przy wyborze mebli i akcesoriów, sporządź listę wszystkiego, czego potrzebujesz i weź pod uwagę swój osobisty styl i potrzeby przy zakupie.

Kolejną istotną wskazówką jest wybór rozwiązań, które oferują wiele miejsca do przechowywania pamiątek z podróży, męskich gadżetów oraz całego zestawu elektroniki, której mężczyznom nie brakuje. Świetnym rozwiązaniem jest czarna meblościanka. Taki mebel z jednej strony nie przytłacza przestrzeni i jest bardziej „męski” niż zwykła komoda, a z drugiej pozwala utrzymać porządek. Dodatkowo możesz wybrać model z podświetleniem LED, które podkreśli czarne meble.

Mniej znaczy więcej

W męskim świecie mniej znaczy więcej. Nie warto trzymać w mieszkaniu wielu  przedmiotów dekoracyjnych, które gromadzą dużo kurzu. Idealnie byłoby, gdyby wystrój był prosty i funkcjonalny, z dużą ilością wolnego miejsca na przyjmowanie przyjaciół. Zamiast stawiać na bibeloty, lepiej wyeksponuj pamiątki z podróży, kolekcję zdjęć lub puchary z zawodów.

Możesz też zaaranżować przestrzeń na mini barek. Wystarczy, że wykorzystasz stolik kawowy, na którym ustawisz kilka butelek ulubionych alkoholi oraz kieliszki i szklanki. Postawiony obok skórzanej kanapy podkreśli męski charakter wnętrza.

W mieszkaniu w męskim stylu ważne są też elementy, które charakteryzują domownika. Sportowe sprzęty czy instrumenty muzyczne to przedmioty, które nadają otoczeniu indywidualny charakter.