Czarne meble z połyskiem – do jakich wnętrz pasują najlepiej?

Zestaw czarno-białych mebli
Czarno–białe meble do salonu
18 lipca 2018
Czarne meble młodzieżowe
Meble do pokoju młodzieżowego – poradnik
19 września 2018

Czarne meble z połyskiem – do jakich wnętrz pasują najlepiej?

Czarna meblościanka w salonie

Ekskluzywny, elegancki, nowoczesny – taki jest salon z czarnymi meblami. Zanim jednak postanowisz wykorzystać je w aranżacji swojego salonu dowiedz się, na co musisz zwracać szczególną uwagę. Czerń to kolor dla odważnych i zdecydowanych osób, jednak wprowadzając go do wnętrz należy być ostrożnym – nieumiejętne zestawienie z innymi kolorami może sprawić, że pomieszczenie stanie się zbyt przytłaczające. Co na ten temat sądzą nasi eksperci?

Czy czarne meble pasują do małych pomieszczeń?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu nasłonecznione jest wnętrze i z jakimi kolorami chcesz zestawić czarne meble. Projektanci są zgodni w jednym: do małych salonów wybiera się meble o wysokim połysku, minimalistyczne, najlepiej z przeszkleniami.

Do małego salonu wybierz czarne meble z połyskiem i przeszkleniami

„Czarne meble z gładkimi frontami (np. lakierowane) mają tą cechę, że odbijają padające na nie światło – dzięki temu pomieszczenie wydawać się będzie większe, niż jest w rzeczywistości. Warto postawić na zestaw mebli, w którym znajdują się elementy z przeszkleniami – tafle szkła spowodują, że nawet dużych rozmiarów meble sprawiają wrażenie lekkich, nie przytłaczają pomieszczenia. Do małych salonów proponuję wybrać czarne meble modułowe, utrzymane w modnym minimalistycznym stylu (brak zdobień, załamań i proste bryły świetnie sprawdzają się nawet w bardzo niewielkich wnętrzach).”

Ekspert AAAA Meble

AAAA Meble - ekspert

Jakie kolory ścian wybrać do czarnych mebli

Planując aranżację salonu z czarnymi meblami pamiętaj, by bardzo ostrożnie dobierać kolory. Zbyt dużo ciemnych odcieni sprawi, że wnętrze będzie ponure (nawet jeśli to duży salon, dobrze oświetlony). Również na ten temat wypowiedział się nasz ekspert.

Małe pomieszczenia z czarnymi meblami najlepiej jest urządzić na zasadzie kontrastu. Nie oznacza to jednak nudnych, białych ścian. Świetnym pomysłem jest ozdobienie ściany „głównej” (tej, przy której stoi meblościanka lub która jest np. strefą multimedialną) tapetą z ciekawym motywem lub tynkiem dekoracyjnym, a pozostałe ściany pozostawić gładkie i pomalować na jasny kolor, który będzie tworzył idealną harmonię z dekoracyjną ścianą. Naszym klientom proponujemy np. delikatny tynk z perłowym połyskiem (np. w kolorze szarym) i zestawienie go z gładkimi ścianami w odcieniu jaśniejszym o dwa czy trzy tony.”

Ekspert AAAA Meble

Zestaw czarnych mebli do salonu

Czarne meble Luxus na tle szarej, połyskującej ściany

W większych pomieszczeniach masz zdecydowanie większe pole do popisu. Tu można poszaleć i zdecydować się na mocniejsze plamy barwne – również na ścianach. Odważniejsze osoby mogą postawić czarne meble na tle fioletowej czy purpurowej ściany (to propozycja przede wszystkim dla miłośników stylu glamour), a nawet krwistoczerwonej!

Zobacz więcej kolekcji czarnych mebli: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-czarne

Czarna meblościanka w salonie

Kolekcja mebli Flower

Ważne jest jednak wprowadzenie do salonu akcentów w innych kolorach i dobór odpowiednich tekstyliów, dodatków, dekoracji. Ciemne i mocne kolory można przełamać dużym lustrem, obrazami lub grafikami na ścianach, żywą zielenią roślin. Niezwykle istotne jest również odpowiednie oświetlenie tak urządzonego salonu – oprócz lampy sufitowej, kinkietów i podobnych tradycyjnych źródeł światła warto postawić na oryginalne meble z oświetleniem LED.

Czarne meble z oswietleniem

Kolekcja mebli Hollywood z oświetleniem LED

Nowoczesne czarne meble w salonie

Czarne meble i szare ściany w salonie

Jeśli szukasz więcej inspiracji i porad – odwiedź blog naszego eksperta: https://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/