Czarne meble w salonie – jak stworzyć luksusowe wnętrze

Wnętrza w czerni – ponadczasowy styl w Twoim salonie
1 czerwca 2020
Kolekcje czarnych mebli – minimalizm i elegancja w twoim salonie
7 sierpnia 2020

Czarne meble w salonie – jak stworzyć luksusowe wnętrze

Czarna meblościanka

Salon to pomieszczenie, które dla wielu domowników stanowi najważniejszy pokój w mieszkaniu. Dlaczego? Być może nie jest tak intymne i osobiste, jak sypialnia, jednak to właśnie w salonie domownicy spędzają najwięcej czasu wspólnie. To właśnie w tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, dlatego chcemy, aby było ono jak najbardziej reprezentacyjne. W ostatnich latach w wyposażeniu salonu królują nowoczesne meblościanki, a wśród nich znajdziemy takie, które z pewnością pomogą nam stworzyć elegancki salon w czerni i bieli. Zobacz pomysły na czarne meble w salonie i zainspiruj się!

Czarne meble w salonie – na wysoki połysk

Połyskujące czarne meble w salonie to najprostszy sposób na luksusowe wnętrze. Głęboka czerń mebli w połączeniu z lakierowanym na wysoki połysk frontem i lśniącymi elementami ze szkła sprawią, że wnętrze będzie prezentować się niczym z okładki najnowszego wydania magazynu wnętrzarskiego. Nowoczesne czarne meble minimalistyczne to synonim luksusu i elegancji.

Dowiedz się więcej o czarnych meblach w stylu glamour>>

Czarne meble w salonie

Nowoczesne czarne meble w salonie

Białe meble i ciemne dodatki

Białe meblościanki z połyskiem są bardzo chętnie wybierane przez miłośników wnętrz skandynawskich, którzy śnieżną biel lubią komponować z ciemniejszymi barwami. W trendach rodem ze Skandynawii białe meble najczęściej łączone są z elementami drewna lub metalu, tworząc atmosferę rustykalną, która w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Takie wnętrza są estetyczne i eleganckie, i nie sposób czuć się w nich źle.

Do salonu w stylu skandynawskim świetnie pasować będzie również meblościanka w kolorze biały/sonoma. Taki zestaw mebli do salonu już sam w sobie odwzorowuje trend industrialny, który tak dobrze zaprezentuje się w naszym mieszkaniu.

Czarne meble w salonie i jasne dodatki

Czarna meblościanka z połyskiem to kolejna ciekawa opcja do domowego salonu, w którym chcemy zachować atmosferę luksusu. Nie ma innej barwy, która bardziej kojarzyłaby się z elegancją, niż czerń. I choć może się wydawać, że takie wnętrze będzie surowe, to w połączeniu z jasnymi dodatkami, stworzymy pokój w stylu minimalistycznym, który przyciągnie spojrzenia estetyką i zatrzyma atmosferą finezji i spokoju oraz wrażeniem wytworności. Pomieszczenie, w którym dominuje czerń, wcale nie musi być ponure, wręcz przeciwnie, czarne meble skomponowane z jasnymi dekoracjami zaprezentują się nowocześnie i oryginalnie, dodając całości wystroju niebywale ciekawego stylu, który spodoba się wszystkim miłośnikom piękna.

Czarne meble w salonie z jasnymi ścianami

Czarne meble w salonie i jasne dodatki

Zobacz też TOP3 czarne meble z połyskiem>>