Czarne meble w nowoczesnym wydaniu – plusy i minusy

Czarne meble – triki aranżacyjne na zachowanie optymalnych proporcji wnętrza 🖤
27 czerwca 2022
Mieszkanie w męskim stylu – jak je zaaranżować?
26 sierpnia 2022

Czarne meble w nowoczesnym wydaniu – plusy i minusy

Czerń we wnętrzach kojarzy się przede wszystkim z klasą i luksusem. Mogą one w prosty sposób wnieść do naszej przestrzeni elegancki lub surowy styl, ale mogą także je przytłoczyć. Jak zatem urządzić ciemne mieszkanie, by odczuwać radość z przebywania w nim? Mamy na to kilka sposobów!

Na początek weźmy pod lupę plusy i minusy takiego rozwiązania. Zdecydowanie największą zaletą jest ponadczasowość, a design zawsze pozostanie w modzie. Dzięki swojej elegancji dopełnią wnętrze i nadadzą mu ekskluzywnego charakteru, a uniwersalność sprawi, że bez problemu połączymy je z innymi barwami. Bez najmniejszego problemu możemy wtedy zmieniać dodatki. Jedynym minusem czarnych mebli jest problem z utrzymaniem ich w idealnej czystości – dużo mocniej widać na nich kurz oraz odciski palców. Na szczęście wystarczy wyposażyć się w antystatyczny spray do mebli oraz ściereczkę, a problem z widocznymi pyłkami zostanie zminimalizowany.

Przy wyborze ciemnych mebli warto pamiętać o zastosowaniu umiaru oraz odpowiednim oświetleniu wnętrz. Z pomocą przyjdą jasne ściany – biele, beże, szarości czy zgaszone zielenie w odcieniu szałwii. Dzięki temu przestrzeń nie będzie przytłoczona, a meble doskonale wyeksponowane. Decydując się na takie rozwiązanie w salonie lub pokoju dziennym, warto wziąć pod uwagę meblościanki, które w harmonijny sposób dopełnią pomieszczenie i podkreślają jego wyjątkowy charakter.

Meblościanka Classic Czarna, w której skład wchodzą dwa stoliki RTV, witryna stojąca i wisząca oraz dwie półki wiszące, to pojemny zestaw o wysokim połysku. Pomieści zarówno pamiątki, jak i duży telewizor czy inne multimedia. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

Kolekcja mebli Classic Czarna (z oświetleniem)

Meblościanka Luxus Czarna, to stylowy zestaw czterech mebli składający się z pojemnych przeszklonych witryn, stolików RTV oraz półek, które pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Dbałość o najmniejsze detale sprawi, że Twój salon będzie prezentować się niezwykle klimatycznie.

Jeśli chcesz poznać inne propozycje czarnych meblościanek, zajrzyj do naszego sklepu internetowego.