Dlaczego warto postawić na meble w czerni?

Kolekcje czarnych mebli – minimalizm i elegancja w twoim salonie
7 sierpnia 2020
Meblościanki z podświetleniem – jakie dają efekty?
28 września 2020

Dlaczego warto postawić na meble w czerni?

Czarna barwa mebli jeszcze niedawno była piętnowana jako ponura. Aktualne trendy jednak coraz bardziej promują czarne meble pokojowe, ponieważ, jak się okazuje, doskonale sprawdzają się one do wyposażenia domowego salonu czy pokoju młodzieżowego. Jakie są zalety czarnych mebli i dlaczego warto o nich pomyśleć, tworząc nową aranżację wnętrza?

Czarny kolor świetnie komponuje się z każdą barwą

Czerń to przede wszystkim barwa uniwersalna, a to oznacza, że doskonale skomponuje się z każdym innym kolorem. Jeżeli więc postawimy na zestaw mebli do salonu w czerni, chcąc ożywić wnętrze, wystarczy dobrać do niego kolorowe dodatki. Niezależnie do tego, jakie ozdoby wybierzemy, z czernią z pewnością połączą się w ciekawą aranżację, która będzie przyciągała spojrzenia.

Czarne meble pokojowe sprzyjają atmosferze spokoju

Czerń nie razi w oczy, a wybierając meble w tym kolorze, możemy stworzyć spokojną, minimalistyczną aranżację, która każdemu będzie kojarzyć się dobrze. Miłośnicy prostoty i elegancji z pewnością docenią możliwości, jakie zapewni im wybór czarnej meblościanki w salonie.

Czarne meble do salonu

Nowoczesna czarna meblościanka

Czarny połysk zapewnia wrażenie luksusu

Wielbicielom tego, co eleganckie, spodobają się czarne fronty na wysoki połysk. Wybierając czarną komodę, witrynę, czy cały zestaw w połysku, możemy stworzyć pomieszczenie, które już od pierwszego spojrzenia emanować będzie atmosferą luksusu i wytworności. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w salonie – pokoju, w którym najczęściej przyjmujemy osoby z zewnątrz.

Zobacz też TOP3 modne czarne meblościanki>>

Kolor czarny z podświetleniem wygląda magicznie

Wybierając czarną meblościankę z podświetleniem, zapewniamy sobie możliwość stworzenia wyjątkowego nastroju. Taśma led w ciekawy sposób podświetli fronty, odbijając swoje światło na całe pomieszczenie i nadając mu czasem mistycznej, a czasem romantycznej atmosfery.

Meble w kolorze czarnym nie na darmo zyskały w ostatnich latach tak dużą popularność. Jak widać, można z nich stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje, które zachwycą oko i dobrze wpłyną na samopoczucie domowników.

Szukasz pomysłów i inspiracji? Przeczytaj więcej o salonie z czarnymi meblami>>