Czarne meble – jak o nie dbać?

Jak nie przytłoczyć wnętrza, wybierając czarne meble?
22 września 2022
Czarne meble do salonu – stwórz własny zestaw z AAAA Meble!
17 listopada 2022

Czarne meble – jak o nie dbać?

Czerń, choć uniwersalna, to bardzo trudny kolor w aranżacjach naszych mieszkań. Nieodpowiednio dobrana może nieco przytłoczyć pomieszczenie, a dodatkowo uważana jest za wyjątkowo trudną w utrzymaniu czystości. Na wszystko są jednak sposoby! A dziś opowiemy Wam o nich więcej.

Jak wybrać meble, które będą pasować do wnętrza?

Decydując się na czerń, warto zachować umiar. Ciemne wyposażenie, ściany oraz dodatki dodadzą wnętrzu mrocznego klimatu, który nie sprawdzi się przy codziennym korzystaniu i optycznie pomniejszy pokój. Doskonale pasują jednak do większych metraży, jednak taki zakup warto przemyśleć i postawić na jeden lub dwa charakterystyczne meble oraz kilka bibelotów, które podkreślą styl wnętrza.

Meblościanka Candy to zawsze dobre rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w niewielkim salonie. Minimalistyczny design i wykończenie na wysoki połysk, to idealne dopełnienie nowoczesnych wnętrz. Jeśli jesteś fanem klimatycznego podświetlenia, będącego alternatywą dla światła przysufitowego, wybierz model z oświetleniem LED. Dzięki temu bibeloty i rodzinne pamiątki zostaną wyeksponowane, a wieczorne seanse filmowe z delikatnym oświetleniem poszczególnych elementów mebli staną się przyjemniejsze.

Jak czyścić czarne meble?

Czerń to kolor coraz chętniej wybierany przez architektów i inwestorów, jednak trzeba pamiętać, że widać na nim nawet najdrobniejszy kurz czy smugi. Są jednak sposoby, dzięki którym będą zachwycać swoją prostotą i elegancją. Na początek zaopatrz się w miękką ściereczki z mikrofibry oraz specjalny płyn lub spray do czyszczenia mebli. Blaty oraz fronty wystarczy delikatnie przetrzeć na sucho, po czym spryskać preparatem i ostrożnie wypolerować. To bardzo ważne, by nie trzeć i szorować powierzchni zbyt mocno, by nie uszkodzić lakieru. Jeśli w pobliżu posiadasz dywan lub tekstylne dodatki, pamiętaj o regularnym odkurzaniu i czyszczeniu, bo to właśnie one zbierają najwięcej kurzu.

Jak ograniczyć zbieranie kurzu?

Drobinki kurzu i nalot na blatach zauważamy najczęściej w słoneczne dni, kiedy promienie dodatkowo doświetlają wnętrze. W zależności od jakości powietrza czy piętra na którym mieszkamy kurz może być złożony z różnych składników. Jedno jest pewne, jego duża ilość może istotnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie. Szczególnie podatni są najmłodsi domownicy, często cierpiący z powodu alergii, astmy lub wirusów.
Dlatego jeśli zależy nam zarówno na walorach estetycznych, jak i zdrowotnych, warto zwrócić uwagę na kilka niezawodnych sposobów, które pozwolą na ograniczenie kurzu w naszych mieszkaniach:

  • wybierz oczyszczacz powietrza z dopasowanymi filtrami (wstępnym oraz HEPA), pamiętaj także o tym, be regularnie je wymieniać,
  • zmień sposób sprzątania na system góra-dół – dzięki temu drobny pył nie będzie unosił się w powietrzu podczas odkurzania,
  • ogranicz liczbę bibelotów, na których osadza się kurz.

Warto pamiętać także o cyklicznym sprzątaniu całego mieszkania. To właśnie od naszych nawyków zależy, ile brudu nagromadzi się w domu.